Banda wesołych urwisów

Czy ktoś nie słyszał o małym Mikołajku, który pochodzi z Francji i jest bohaterem bardzo zabawnych książek? Chyba można śmiało powiedzieć, że jego przygody należą do najzabawniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Po raz pierwszy wydane około 1960 roku we Francji, z biegiem czasu zaczęły cieszyć się wielką popularnością w innych krajach. Wydawnictwo Znak zadbało o to, aby w 2021 ukazała się w nowym wydaniu książka pt. Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów ze strony internetowej www.taniaksiazka.pl. Za postawnie tej książki odpowiadają Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe – dwóch autorów, którzy na stałe zapisali się złotymi literami w panteonie twórców. W środku tej książki można znaleźć takie opowiadania, jak “Tata jest konający”, “Urodziny Kleofasa”, “Bunia”, “Nowi sąsiedzi” i wiele innych. Tak, tytuły poszczególnych opowiadań są bardzo intrygujące, więc nie można odmawiać sobie przyjemności poznania tych wyjątkowych historii. To nie wszystko. Na rynku dostępne są także inne książki dla młodych czytelników i ich rodziców z tej serii.

“Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja”

“Zaraz po tym, jak Rosół, nasz opiekun, zadzwonił na koniec przerwy, piłka przeleciała nad bramką i – bum! – trafiła w okno. W miejscu, gdzie przedtem była szyba, ukazała się twarz dyrektora, cała czerwona i zła” – to tylko krótki cytat, a jak widać zapowiada się całkiem niezła historia, gdzie oczywiście nie zabraknie Mikołajka i jego kumpli. Wszyscy mogą być pewni, że będzie jak zwykle dużo śmiechu i wspaniałych przygód. W szczególności, że Mikołajek razem ze swoimi kolegami postanowili zbuntować klasowego kujona i pupilka – Ananiasza. To nie wszystko, bowiem będzie wielka radość – Kleofas z ostatniego miejsca awansuje na przedostanie. Warto też sprawdzić, jakie inne przygody czekają bandę najzabawniejszych urwisów.

“Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju”


Tak, z Mikołajkiem można przygotować się nawet do Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż nie wszyscy o tym doskonale wiedzą. Czas na to, aby sprawdzić, jak ten radosny, świąteczny okres będzie wyglądał u Mikołajka i jego rodziny. Jak zwykle nie obędzie się bez kłopotów. Mikołajek będzie miał okazję do tego, aby odwiedzić ukochaną Bunię, czy też Rosoła – swojego opiekuna szkolnego. Będzie także historia, gdzie kuzynka Mikołaja – Marlena – wychodzi za mąż. Ta uroczystość na pewno pozostanie zapamiętana przez wszystkich członków rodziny. Co też jeszcze przyniesie Gwiazdka Mikołajkowi i jego rodzinie? Tak zabawnych historii w żaden sposób nie można ominąć.

 

Related posts